ЗНИЖКИ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

ЗНИЖКИ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Сенат Лодзького Університету прийняв рішення у справі знижок для громадян України. Особи, які почнуть навчання у академічному році 2016/17 автоматично отримують 50% знижки від оплати за навчання. Знижка діє на всі роки навчання на даному циклі.

Как найти жилье в Польше

Як успішно знайти житло у Польщі?

http://naszwybir.pl/wp-content/uploads/2013/06/k2_items_src_d684a5f1d6d18e9647b504aaaaf15048.jpgКожному, хто приїздить до нового міста, спершу доводиться думати про пошук житла. Цей процес невід’ємно пов’язаний із небезпекою бути обманутим нечесними посередниками чи невідповідальними власниками. Ті, хто переїздить до нової країни, автоматично зіштовхуються з низкою додаткових проблем. Про них ми і поговоримо.

1.    Шукайте житло тільки на спеціалізованих порталах.
У Польщі для цієї мети найпопулярнішими сторінками є olx.pl, Gumtree.pl, otodom.pl. Тут знайдете ціну та фото квартири, а також контакти до власника. На порталі існує можливість відфільтрувати не лише місто, ціновий діапазон та район, але також переглядати оголошення безпосередньо від власників.

2.    Використовуйте Фейсбук. 
У сучасному світі соціальні мережі – не лише поглиначі часу, але й чудові інструменти, які потрібно навчитись використовувати. Спробуйте створити привабливий пост, де описуєте себе й усі свої потреби щодо житла, а ще краще – зробіть це оголошення візуальним і кольоровим, аби впадало в очі. Зараз це не вимагає великих зусиль, усе швидко робиться в одному з безлічі відповідних мобільних додатків. Чим цікавіше оголошення – тим більше буде його поширень, що автоматично збільшує Ваші шанси. Цей пост можна і потрібно розмістити на Фейсбук-сторінках, що створені спеціально для пошуку житла. Важливо: якщо шукаєте квартиру в Польщі – писати польською, це значно розширить аудиторію.

3.    Будьте обережні, коли співпрацюєте з посередниками та агенціями.
Хоч житло цілком можливо знайти самостійно, багато українців звертається по допомогу агентств нерухомості. Це здається хорошим виходом, якщо не розмовляєш польською і не маєш знайомих, які могли б допомогти, але дуже часто українці стають жертвами шахраїв. Так, виникає безліч агенцій-одноденок, що беруть гроші за посередництво і зникають наступного ж дня; або пропонують квартири в жахливому стані чи за надто високу ціну. Тому працюйте з агентствами, які на ринку давно. Важливо: ніколи не платіть за можливість побачити квартиру. Якщо посередник просить заплатити, бо лише тоді він покаже помешкання, – це шахрай.

4.    Уточнюйте ціну і питайте про «приховані» оплати. 
Якщо Вам пропонують «кавалерку» (маленьку кімнатку з кухнею) за 1000 злотих в центрі міста – не радійте завчасно, а ретельно перевірте додаткові оплати, що можуть неочікувано з’явитися: комунальні послуги, Інтернет, а головне так званий «чинш» – щомісячна оплата для спільноти мешканців на утримання будинку і прибудинкової території. Часом вона може становити половину тієї суми, яку просить власник. Якщо ж додати усі складові – виходить щомісячна сума до 2000 злотих. Немало.

5.    Підписуйте договір. 
Підписаний договір – це документ, що дає Вам право офіційно проживати у квартирі. У випадку якихось непорозумінь із власником це ще й єдиний документ, що дає право довести правоту. Підписаний договір – це гарантія не бути викинутим на вулицю без пояснень. Крім того, копія умови найму необхідна для оформлення карт перебування, її теж вимагають, якщо надумаєте запросити в гості родичів.

6.    Пам’ятайте про «кауцію». 
Це – застава в розмірі місячної оплати, яку власники беруть як гарантію того, що помешкання залишиться в такому ж стані, як і на початку найму, а також як гарантію оплати наймачем усіх рахунків. Застава зазвичай береться при підписані умови, але може бути поділена на менші суми протягом перших місяців, якщо про це домовитесь із власником. При виселенні застава повертається або Ви просто не платите за останній місяць проживання. Важливо уточнювати, що «кауцію» буде повернуто, а також прослідкувати, що цей пункт був включений до умови. Плануйте свій бюджет завчасно і ціну квартири множте на два – саме така сума буде необхідна на початку.

7.    Обговоріть спосіб оплати за комунальні послуги. 
Є дві можливості: або Ви платите самі, згідно з платіжками, або ж це робить власник. Він запропонує два способи: середню суму щомісяця або ж оплату за лічильниками. Перший спосіб хороший тим, що протягом року платите однакову суму, тому не залежите від опалювального сезону. Другий спосіб хороший для тих, хто вміє економити.

8.    Уточніть, чи є в квартирі підключення до Інтернету. 
Як не дивно, оренда помешкання із діючим Інтернетом у Польщі – це швидше виняток, ніж правило. Якщо в оголошенні не написано про наявність Інтернет-підключення, то його там скоріше і немає. Запитайте відразу, аби це не стало несподіванкою.

9.    Познайомтесь із сусідами.
Це не лише дасть можливість здобути потрібну інформацію, залишити в них ключі чи попросити нагодувати кота, але й забезпечить «видимість» і свідчення на Вашу користь у випадку конфлікту з власником.

10.Пам’ятайте, що Ви платите гроші, а отже, маєте певні права.
Так, будь-які проблеми, що виникають у квартирі (несправна проводка, сантехніка тощо) повинен вирішувати її власник, а не Ви. Він же платить за ремонт холодильника чи пральної машинки, якщо вони зіпсувались не з Вашої вини, а також оплачує додаткові збори спільноти мешканців. Крім того, кожна людина, незалежно від країни походження та правового статусу, має право викликати поліцію та звернутись до суду, якщо квартиронаймач в якийсь спосіб порушує її права.

Будьте пильні і вдалих пошуків!
Джерело:  Юлія ЛАЩУК  naszwybir.pl

Где студенту искать работу

http://ostarbeiter.vn.ua/img/2014/07/rob-pol.jpg
Де студентові шукати роботу в Польщі?

З питанням пошуку праці зіштовхується чи не кожен іноземець, котрий приїздить до Польщі. Зважаючи на складну економічну ситуацію на батьківщині, українські студенти польських вишів не можуть розраховувати на допомогу з дому і все частіше шукають підробіток або постійну роботу на місці. «Наш вибір» зробив вибірку найбільш корисних веб-ресурсів, де можна знайти роботу своєї мрії.

Найпопулярніший портал з вакансіями – pracuj.pl. Тут можна знайти роботу, попередньо відфільтрувавши вакансії за різними показниками: локалізацією, категорією, формою співпраці тощо. Але портал пропонує теж навчитися правильно писати CV (резюме) та мотиваційні листи, обраховувати чистий прибуток (нетто), а також пройти тест компетенцій. Розміщення оголошень – платне, тому тут Ви знайдете перевірені оголошення від серйозних роботодавців. Подібний портал praca.pl  – менш популярний і, зазвичай, вакансії, які там розміщені, дублюються на попередньому ресурсі.

Портал gumtree.pl – це оголошення «про все на світі». Він пропонує, зокрема розділ з пропозиціями праці. Розміщення оголошень – безкоштовне, а тому пропозицій тут завжди найбільше – це плюс. Мінус – неперевірені роботодавці. Важливою перевагою є можливість детального вибору локації. Наприклад, якщо шукаєте роботу у Варшаві, то можете вказати також район міста, де б хотіли працювати: приміром, Мокотув.

Є розділ з вакансіями на інформаційному порталі Gazeta.pl, обравши який автоматично потрапляємо на сторінку gazetapraca.pl. Тут можна не лише шукати вакансій, але й почитати останні новини на тему працевлаштування та скористатися порадниками. Крім того, для полегшення пошуку ресурс окремо пропонує такі підрозділи, як «робота для студента» та «робота закордоном». Схожим є бізнес-портал Money.pl, що пропонує вакансії у розділі praca.money.pl.

Якщо Ви студент і потребуєте роботи, яку б можна було поєднувати з навчанням чи недавній випускник без досвіду роботи, то зазирніть у розділи з вакансіями на порталах dlastudenta.pl та absolvent.pl.

Для тих, хто точно знає сферу, де хоче працювати, можна шукати роботу на спеціалізованих вузькотематичних ресурсах.

Наприклад, для тих, хто бажає працювати у «третьому секторі» або НГО (неприбуткових громадських організаціях), найкращим польським порталом, де зібрано усі найважливіші оголошення цієї сфери, є ngo.pl. Ці організації займаються питаннями широкого спектру: від мистецтва, освіти і охорони довкілля до захисту прав людини, ЛГБТ, допомоги неповносправним, журналістикою чи навіть політикою. Відкриті вакансії тут потрібно шукати у розділі «Оголошення». Портал пропонує різні форми праці: оплачувану роботу, стажування та волонтерство. На сторінці з переліком вакансій можна вибрати регіон чи місто, де б Ви хотіли працювати.

Оскільки конкуренція у цій сфері досить висока, то заявник повинен мати добре написане резюме з бажаним досвідом праці в НГО та переліком усіх реалізованих проектів. Якщо ж досвіду та знань бракує, то в пошуках оплачуваної роботи не варто забувати про такі можливості показати свої вміння, як стажування та волонтаріат. Зазвичай праця в неприбуткових організаціях починається з практик. Зверніть увагу, що стажування дуже часто бувають оплачувані. І хоч оплата стажиста під час такої співпраці нижча, ніж у штатного працівника, але найчастіше він працює кілька годин на день і може чудово поєднувати роботу з навчанням.

Гуманітаріям та людям, які цікавляться культурою, мистецтвом, історією, літературою та хочуть працювати у закладах культурного спрямування, варто шукати роботу на порталі pracujwkulturze.pl, створеному Національним центром культури (NCK). Тут можна знайти як роботу гардеробника в театрі чи аніматора культурних подій, так і директора музею чи працівника Міністерства культури. Спектр вакансій охоплює і державні, і приватні заклади культури, а також містить пропозиції від громадських організацій культурного спрямування та приватних осіб. На головній сторінці вказаний перелік відкритих пропозицій, згідно з локалізацією та часом прийому заявок, а деталі вакансій, що включають вимоги, обов’язки, можливості та інформацію про фінансову винагороду, доступні лише зареєстрованим користувачам. Можна скористатися пошуком, вказавши назву вакансії, місто, обравши форму праці та тип закладу культури. Крім того, портал дає можливість розмістити своє CV, долучивши до нього портфоліо, звукові, фото- та відеофайли, рекомендації від визнаних авторитетів в певній сфері культури.

Багато українських студентів заробляє репетиторством, зокрема, навчають поляків української та російської мов. На порталі szukaj-lektora.pl є реальна можливість знайти підробіток приватним репетитором або й влаштуватися викладачем до однієї з мовних шкіл. На веб-сторінці можна розмістити своє резюме з вказаним переліком мов та описаним досвідом роботи, якщо такий є. Крім того, портал пропонує безперервну можливість самовдосконалення: запрошує на конференції та тренінги, а також інформує про книжкові новинки, які допоможуть в роботі вчителя іноземних мов. Для користування порталом потрібно зареєструватися.

Якщо ж за освітою Ви медик, то варто переглядати вакансії на pracamedycyna.pl. Тут можна знайти собі місце для інтернатури в лікувальних закладах і роботу: від санітарки до головного лікаря в Польщі та закордоном.

Сподіваємось, що ця стаття стане Вам у нагоді при пошуку омріяної роботи, адже хто шукає – той обов’язково знайде.

Джерело:Юлія ЛАЩУК http://naszwybir.pl/

 

 

Изменения в процессе трудоустройства

Зміни в процесі працевлаштування іноземців з-поза ЄС

 З першого травня 2015 року набрали чинності зміни в законодавстві, що стосуються доступу  іноземців до ринку праці. Ідеться про ст. 520 Закону про іноземців, який був прийнятий 1 травня 2014 року.

Згідно цього закону з 1 травня 2015 року втрачають дію розпорядження видані на підставі ст. 90 положення 1 і 4 Закону про популяризацію працевлаштування і інститутах ринку праці (Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy).

Нове розпорядження переважно повторює положення розпорядження, що було чинним до 1 травня 2015 року. Найважливішою зміною є розширення можливостей працевлаштування без необхідності отримання дозволу на працевлаштування для студентів стаціонарного навчання та аспірантів, які перебувають на території Республіки Польща на основі візи, що видана з метою навчання.

Досі іноземні студенти могли працювати у Польщі без необхідності отримання дозволу тільки протягом трьох канікулярних місяців. Щоб продовжити цей період, раніше роботодавець повинен був отримувати дозвіл на конкретне робоче місце.

Нові положення дозволяють іноземцям працювати упродовж цілого періоду дії студентської візи, тобто весь рік.

Зміна стосується всіх студентів, що здобувають освіту на всіх рівнях вищої освіти: бакалаврат, єдине магістерське навчання, магістратура, а також аспірантів, які перебувають у Польщі на основі студентської візи. Студенти, які перебувають у Польщі згідно з дозволом на тимчасове перебування вже до цього не мусили отримувати дозвіл на працевлаштування.

Варто пам’ятати, що звільнення від отримання такого дозволу стосується лише студентів стаціонарної форми навчання. Стаціонарне навчання – це форма вищої освіти, коли щонайменше половина освітньої програми реалізується під час дидактичних занять, які вимагають безпосередньої участі в лекціях академічних викладачів та студентів.

Особа вважається студентом від моменту запису її до числа студентів (найчастіше це 1 жовтня поточного академічного року) до моменту закінчення нею навчання або виключення з числа студентів (ст. 167 пол. 2 i 2a Закону про вищу освіту ).

Крім того, згідно з розпорядженням, від необхідності отримувати дозвіл на працевлаштування звільняються ті люди, які читатимуть лекції несистематично, матимуть виступи чи презентації, що мають особливу наукову чи мистецьку цінність. Додатково щодо таких осіб скасовано вимогу мати постійне місце перебування закордоном.

Джерело: Газета для українців в Польщі «Наш вибір»